İskambil Nedir?

İskambil Kartlarının Anlamları İskambil Aşk Falı Nasıl Bakılır? İskambil Nedir? İskambil Kartları ile Fal Nasıl Bakılır? İskambil Maça Kartlarının Anlamları İskambil Falının Tarihçesi

“İskambil nedir?” sorusuna en genel cevap iskambilin bir oyun kartı olduğudur. Dört farklı kategoride Kupa, Maça, Sinek ve Karo olarak sınıflandırılır. İskambil kartlarının atasının tarot kartları olduğu söylenir. Tarot kartlarında iskambilin yanı sıra 22 kart daha bulunur. İskambil kartları oyun olarak kullanılabileceği zamanlar 52, 54 veya 36 kartla oynanabilir. Dört grup haricinde iskambil kartları içerisinde farklı kart grupları da bulunur. İskambil kartları oyunlar için kullanılabileceği gibi fal amaçlı olarak da kullanılabilir. İskambil kartları sayesinde çeşitli kehanet falları açabilir, bu falları yorumlayarak hayatınız için birtakım rehberlikler alabilirsiniz.  İsterseniz oyunlar isterseniz rehberlik ya da kehanet için kullanabileceğiniz iskambil kartlarına gelin her beraber daha yakından bakalım.

İskambil Destesi Kaç Karttan Oluşur?

İskambil desteleri, Joker sayılmadan 52 karttan oluşur. Yukarıda belirttiğimiz dört grubun her birinde toplamda 13 kart vardır. Koz kullanmadan oynanan kartlarda as, papaz, kız, vale, on, dokuz.....bir şeklinde kartlar sıralanır. Buradaki sayıların belirli temsilleri olduğu düşünülse de bunlar hakkında pek bir geçerli bilgi yoktur. Ancak bu kabule göre kart sayısı 52 çünkü yılda 52 hafta var, 13 sayısı 13 ay döngüsünü belirtiyor ve 4 farklı grupta belirlenen kartların sebebi ise dört farklı mevsim olması. Tüm bunlar oyun kurallarında olmasa da tarot kökenli iskambil kağıtları için bizlere derin anlamlı açılımlar yapma ve kendi hayatımız için yön alabilme şansı sunuyor. 

İskambil Kartları ile Ne Yapılır?

İskambil kartları için oldukça farklı kullanım alanları mevcuttur ama genellikle oyun ve fal için kullanılır. İskambil kartları oyun için kullanıldığında Pis Yedili, Pişti, 21, Papaz Kaçtı, Batak, Poker gibi farklı tarzda oyunlarda kullanılabilir. Bunun haricinde iskambil kartları, tıpkı tarot gibi isim falı, kader açılımı, aşk açılımı gibi farklı yöntemler ile de kullanılır. İskambil kartları ile dilediğiniz yerde ve zamanda, yanıtı hakkında bilgi almak istediğiniz soruları sorarak kartlardan destek alabilirsiniz. Kendi hayatınız için iskambil kağıtları ile fal bakabileceğiniz gibi sevdikleriniz için ya da etrafınızdaki kişiler için de iskambil kartlarından yararlanarak fal bakabilirsiniz.